serwis światłowodowy gdańsk gdynia trójmiasto

W obecnych czasach instalacje światłowodowe są coraz częściej wykorzystywane w tworzeniu infrastruktury sieciowej. Rozwiązanie będące do niedawna dostępne wyłącznie dla wybranych sieci i Klientów posiadających odpowiednie zaplecze techniczne i finansowe dziś staje się popularne i powszechnie stosowane.  

serwis światłowodowy gdańsk gdynia trójmiasto

Infrastruktura światłowodowa – co to takiego?

Okablowanie światłowodowe dzieli się na kilka rodzajów. Podział światłowodów występuję ze względu na ilość włókien, modów oraz geometrie całości struktury. Rodzaj zastosowanego światłowodu powinien być dopasowany do warunków atmosferycznych, przestrzennych, temperatury otoczenia oraz do wymagań postawionych przez Klienta. Istotnym elementem jest zaprojektowanie sieci w taki sposób, aby umożliwić jej dalszy rozwój oraz modernizację.

Podstawowym czynnikiem podczas projektowania sieci światłowodowej jest określenie miejsca zastosowania okablowania. W zależności od tego, czy okablowanie będzie montowane wewnątrz, czy na zewnątrz dobierany jest odpowiedni typ włókna. W dalszych krokach określamy odpowiednią ilość włókien. Ich liczna dobierana jest nadmiarowo, aby infrastruktura sieciowa była skalowalna. 

Naprawa światłowodów pogotowie światłowodowe

Możliwości – instalacje światłowodowe

Światłowód stanowi świetne rozwiązanie dla Klientów, którzy chcą wykorzystywać swoją wewnętrzną infrastrukturę teletechniczną do rozbudowanych potrzeb biznesowych. Wśród nich są między innymi wideokonferencje lub przesył plików audio i wideo. Rosnąca popularność sieci światłowodowych sprawia, iż usługi będące obecnie rozbudowanymi potrzebami Klienta stają się podstawowymi funkcjami infrastruktury światłowodowej. Każdego dnia przybywa nowych rozwiązań, które krok po kroku są wdrażane do funkcjonalności instalacji światłowodowych. 

Sieć światłowodowa, czyli prędkość światła w Twoim domu

Rosnąca popularność infrastruktury światłowodowej sprawia, iż cena jej implementacji z miesiąca na miesiąc staje się przystępniejsza dla coraz większej rzeszy odbiorców. Jeśli trend światłowodowy utrzyma swoją rosnącą popularność, w ciągu kilku najbliższych lat możemy spodziewać się wyparcia z przeważającej części rynku tradycyjnych kabli miedzianych. Gigantyczny potencjał sieci opartej na światłowodach oraz niespotykana dotąd funkcjonalność sprawia, iż firmy oraz odbiorcy prywatni decydują się na modernizację posiadanej sieci teleinformatycznej lub wdrożenie jej od nowa, po to aby móc zaimplementować infrastrukturę światłowodową.

Sieci światłowodowe stanowią przyszłość infrastruktury teleinformatycznej. Liczne zalety tego rozwiązania sprawiają że pełne przejście na strukturę światłowodową jest tylko kwestią czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *